Pohoda, klid, uvolnění

Vždy jste toužili po krbu v obývacím pokoji, kde hledáte uklidnění po náročném dni? Nyní si ho můžete dopřát! Biokrb svým přirozeným a skutečným plamenem vás uklidní a vytvoří příjemnou atmosféru rodinného krbu.

Umístění kdekoliv

Stolní biokrby jsou ideálním řešení pro menší prostory ve vašem bytě či domě. Nebudete potřebovat zásah do svého interiéru nebo složitě hledat, kam byste si svůj nový biokrb postavili. Jednoduše ho můžete přemisťovat dle nálady. Volně stojící biokrby jsou vhodné do všech místnosti v bytě. Potřebujete pouze takové vhodné místo na podlaze, kde vám váš biokrb nebude bránit v pohybu a přitom udělá příjemnou atmosféru vašeho domova.

Žádný kouř

Nástěnné biokrby nejvíce připomínají opravdové krby, na které jsme všichni zvyklí. Ovšem bez přebytečného kouře, práce při shánění dřeva, složitého zapalování, následného umývání a přitom s opravdovým plamenem.

Při spalování biopaliva se nevytváří žádný dým a ani spaliny ohrožující zdraví. Produktem spalování je teplo, vodní pára a nevelké množství oxidu uhličitého. Pro srovnání: Vdechujeme vzduch a vydechujeme oxid uhličitý. Množství vydechovaného oxidu uhličitého je totožné např. s množstvím, které vytvářejí dvě středně velké, hořící svíčky. Místnost je tedy třeba větrat tak stejně často, jako dřív, aby bylo zajištěno dostatečné proudění čerstvého vzduchu. 

Zvlhčení vzduchu

Některé typy biokrbů jsou vybavené patentovaným systémem zvlhčování. Biokrb může intenzivně zvlhčovat vzduch vašeho pokoje. Do vody zvlhčovače je také možné přidávat vonné oleje a jiné přípravky aromaterapie.

Přitápění

Hlavní myšlenkou biokrbů bylo vytvořit příjemnou atmosféru a nezapomenutelný obraz otevřeného ohně. Samozřejmě, jako při každém procesu spalování vzniká pozitivní "vedlejší produkt" ve formě tepla, vytvářející se právě díky biokrbům. Biokrby skutečně topí! Nejedná se pouze o imitaci ohně, ale o živý plamen. Většina krbů má výhřevnost 2 – 5kW. Úroveň emise tepla, velikost plamenů a spalování paliva je možno lehce regulovat.

Moderní prvek

Biokrby svým moderním designem skvědle doplní váš stávající interiér bytu či domu. Volně stojící biokrby je možno umístit také na vaši zahradu, kde mohou sloužit nejen jako dekorace zahrádky tamního skřítka.