Viděli jste už krb bez komínu, který dokáže vytvořit stejně příjemnou atmosféru u plápolajícího ohně jako klasické topidlo? Navíc má nespornou výhodu. Bio krby nejsou limitovány potřebou stavebně náročného komínu. Bio ethanol krb můžete postavit kdekoliv. Je to jen díky tomu, že palivem je biolíh. Je to čisté, ekologické palivo, které při spalování neprodukuje škodlivé spaliny. Už žádný jedovatý kouř a špinavé saze! Biolíh se při spalování mění na teplo, trochu vodní páry a oxid uhličitý. Tedy látky, které jsou v normálním vzduchu a které vydechuje každý člověk.

Jaké jsou hlavní výhody používání biolihu

  • Při spalování není nutný komín
  • Přirozený plápolající oheň
  • Žádné jedovaté spaliny
  • Jen vodní pára a oxid uhličitý
  • Snadné skladování
  • Nenáročná údržba
  • Nízká cena paliva

Biolíh zajistí dokonalé spalování, které neohrožuje zdraví 

Biolíh vzniká dokonalým filtrováním biologického alkoholu (ethanolu) a pro praktické použití je smíchán s hořkými látkami, aby se zabránilo jeho zneužití. Biolíh je ideální směsí pro domácí vytápění otevřeným ohněm. Krb do bytu na biolíh nepotřebuje komín, a tak je možné postavit jej kdekoli v interiéru či exteriéru.  Intenzita hoření se dá snadno regulovat a oheň se dá kdykoliv zhasnout. Ale nevzniká žádný popel, špína ani saze. Biolíh umožňuje čisté spalování.

Biolíh při spalování v krbech vytváří přirozený oheň a současně hřeje

Biolíh je palivem, které ještě stále hledá další možnosti využití. Skvělý je krbech, protože nevyžaduje při spalování komín pro odtah spalin. Jeho produkty jsou pro zdraví neškodné. Současně však vytváří teplo, které dokáže snadno vyhřát vzduch v průměrné místnosti. Výrobcům lihového krbu se díky biolihu uvolnily ruce. Přicházejí nyní na trh s nejrůznějšími materiály a tvary bio krbů, takže nová topidla se stávají někdy i uměleckými díly. Pořiďte si moderní bio krb na biolíh.