Světlovody Lightway

Čím se vyznačuje světlovod Lightway?

  • Má kopuli z křišťálového skla.
  • Nasbírá více světla.
  • Vydrží a nezestárne.
  • Nešpiní se tolik jako plastová kopule.
  • Na střeše vypadá skvěle.

Oproti světlovodům, které mají na střeše místo kopule střešní okno nebo ploché sklo v rámu světlíku, nasbírá křišťálová kopule o 30% víc světla. Díky sklu, ze kterého je kopule vyrobena, a tvaru kopule má výborné schopnosti sbírat světlo z oblohy i když je slunce pod mrakem. Nešpiní se, protože má hladký a tvrdý povrch a tvar, který je samočistící s každým deštěm.

Zrcadlový tubus, který má záruku 25 let.

Na hliník je plazmovou technologií ve vakuu naneseno několik vrstev. Nejdůležitější je stříbro a křemík. Díky tomu je v úhlu 45st směrová odrazivost 98% a v některých barvách denního světla až 99,9%. Vrstvy vydrží velmi dlouho a nestane se to, co známe u starých zrcadel nebo u tubusů zejména americké výroby, kde je nalepená odrazná folie a kdy už z počátku vidíme malé bublinky a nerovnosti tam, kde lepidlo úplně nepřilnulo k hliníku. Proč si vybrat tubus Lightway? Představme si dobu kdy je denní světlo nejvíce potřeba. Takové pošmourné zimní odpoledne bývá ta pravá chvíle, kdy křišťálový světlovod ještě stále září do místnosti zatímco jiné typy už jen tak unaveně mžourají.

Rozptylovač světla – difuzér je vyroben ze sodno – draselného skla.

Světlo přivedené světlovodem musí být rovnoměrně rozptýleno do místnosti. Lightway má tento prvek vyroben ze skla. Světlo bude mít stále svěží barvu a přirozenou dynamiku, která se rovnoměrněji projeví po celé místnosti příjemně rozptýleným svěžím světlem z oblohy. Plastový difuzér může zkreslovat barevné podání světla a sklo vypadá hodnotněji. Tedy proč sklo? Dokážete si představit, že budete mít okno a místo skla tam bude plast?